Sobota, 27 kwietnia 2024 |

Powitanie wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. W tradycji naszej szkoły ten dzień obchodzimy  w wyjątkowy sposób.  Pierwszym punktem programu było przygotowanie w klasach wiosennych kanapek pod hasłem „Gramy w zielone- jemy zielone”.  Następnie każda klasa wyruszyła na grę terenową polegająca na zdobyciu obrazków przedstawiających  narzędzia ogrodowe i elementy pogody potrzebne do wzrostu roślin. Po wykazaniu się wiedzą dotycząca zwiastunów wiosny uczniowie z poszczególnych klas otrzymywali odpowiednie obrazki, które przyklejali na planszę z ogródkiem. Pierwsze miejsce w grze terenowej wśród klas młodszych zdobyła klasa IIb, a wśród starszych klasa Va.  Następnie odbył się konkurs związany z nazwami zwiastunów wiosny w języku łacińskim. To święto zakończyło się smażeniem kiełbasek nad ogniskiem. Dziękujemy Radzie Rodziców i harcerzom z 12 DH za pomoc w przygotowaniu tego wiosennego święta.

Zdjęcia w galerii przedstawiają przygotowane przez dzieci zdrowe kanapki i przekąski.

Zdjęcia przedstawiają uczniów w trakcie zabawy w terenie.