Piątek, 29 marca 2024 |

Spotkanie z konstruktorem – tatą Ulki

29 kwietnia gościem w klasie IB był tata Ulki – pan Michał Górny. Opowiedział on dzieciom o swojej pasji – transporcie publicznym. Pan Michał przygotował dla dzieci prezentację, dzięki której dowiedziały się one między innymi: co to jest pojazd szynowy, jak wyglądają torowiska, jak kieruje się pociągami, w jaki sposób są one napędzane, jak szybko jeżdżą, jak długi może być pociąg… Dzieci zobaczyły też, jak wygląda i do czego służy zwrotnik. Następnie każde dziecko mogło poprowadzić lokomotywę na symulatorze pod czujnym okiem pana Michała, który zwracał uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy, drogę hamowania pociągu. Tata Ulki, z zawodu konstruktor, opowiedział dzieciom również o robotach, pokazał filmiki, na których mogły zobaczyć, jak szybko działają niektóre urządzenia oraz linie technologiczne z robotami produkującymi auta. Dzieci miały możliwość stworzenia modelu 3D stołu z sali, rysując w specjalnym programie poszczególne elementy i składając je w całość. Bardzo dziękujemy panu Michałowi za to ciekawe i inspirujące spotkanie!
Zdjęcie przedstawia uczniów klasy IB i pana Michała.
Zdjęcie przedstawia pana Michała pokazującego uczniowi działanie programu na komputerze.
Zdjęcie przedstawia ucznia pracującego przy komputerze.
Zdjęcie przedstawia pana Michała i dzieci z klasy Ib.