Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Święto Niepodległości

10 listopada, w  przeddzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa w Konarzewie powitała wchodzących w jej progi uczniów i rodziców pięknymi, biało- czerwonymi dekoracjami. Wykonali je uczniowie, począwszy od najmłodszych, a skończywszy na tych, którzy za kilka miesięcy pożegnają mury naszej szkoły.

Już kilka dni trwały przygotowania do tego wielkiego święta. Uczniowie przygotowywali gazetki, brali udział w konkursach o Niepodległej. Nauczyciele przypominali uczniom historię i rolę naszych symboli narodowych, prowadzili rozmowy i dyskusje o wolności i patriotyzmie.

Te wszystkie przygotowania doprowadziły do najważniejszego- o godzinie 11:11 wszyscy, świadomi tego, jak ważna to chwila odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Piękne, galowe stroje, poważne i skupione twarze- widok, który wzruszał i zachwycał. A potem gwar, śmiechy i radosne spotkania w klasach przy smakołykach w barwach narodowych. Smak biało- czerwonych galaretek, ciasteczek i babeczek uczniowie zapamiętają na długo.

Niech to święto kojarzy im się zawsze z radością, śpiewem, umiejętnością zachowania powagi, poczuciem wspólnoty i wielką serdecznością.

Poniższe zdjęcia przedstawiają przygotowany w barwach narodowych poczęstunek.