Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Świętujemy Dzień Liczby PI

14 marca obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi . Z tej okazji na matematyce klasy 4, 5, 6, 7 i 8 rozwiązywały quizy i zagadki. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat liczby Pi a także innych liczb niewymiernych. 21 marca rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny dotyczący funkcji i znaczenia liczby Pi w otaczającym nas świecie. Na szczególną pochwalę zasłużyli uczniowie klasy IVB i VB, którzy najliczniej wzięli udział w konkursie i otrzymali dyplomy i upominki. Co to jest liczba Pi i dlaczego jest tak wyjątkowa ? Dzisiaj każdy uczeń naszej szkoły odpowiedź chyba już zna! Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy sukcesów w nauce !

Katarzyna Szuba i Weronika Perz

Zdjęcia w galerii przestawiają prace konkursowe oraz uczniów wykonujących zadania związane w liczbą Pi.