Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Sztuka z mchu

27 marca klasy 1-3 odwiedziła Pani Marlena Anioła z pracowni „Marzenia do spełnienia” w Konarzewie, aby pokazać dzieciom swoje niezwykłe, wykonane z mchu, dzieła sztuki.

Mech, zwany chrobotkiem reniferowym, jest specjalnie zakonserwowany, by długo zachować trwałość. Występuje w wielu kolorach, ma różne faktury. Należy wspomnieć, że mech jest pod ochroną, ale spokojnie, ten jest wyhodowany specjalnie, by można było nim cieszyć oczy i tworzyć dekoracje.

Dzieci miały okazję porozmawiać o sztuce, jaką można, dzięki takiemu naturalnemu materiałowi, stworzyć. Nie obyło się bez badania organoleptycznego i wąchania.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny!

Zdjęcia w galerii przedstawiają uczniów prezentujących prace z mchu, koło nich stoi pani prowadząca zajęcia.