Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Warsztaty ceramiczne

Wzorem ubiegłego roku gośćmi w naszej szkole byli zaprzyjaźnieni z nami twórcy „Domowego Zakątka” z Kopanek. Pani Zuzia i pan Szymon zaprosili uczniów klas piątych na spotkanie z gliną, pozwolili na poznanie tego specyficznego, ale jakże ciekawego surowca do wyrobu ceramiki. Uczniowie wykonali piękne talerze/miski wykorzystując do ich ozdobienia szydełkowe serwetki. Na efekt końcowy musieli jednak trochę poczekać, gdyż samodzielnie wykonane prace dzieci musiały zostać poddane dalszej obróbce termicznej w piecu ceramicznym oraz szkliwieniu. Zapraszamy do galerii prac.

Zdjęcia w galerii przedstawiają dzieci w trakcie wykonywania prac, dzieci pozujące z wykonanymi pracami oraz prowadzących warsztaty pozujących wraz z uczniami w trakcie pracy.