Sobota, 27 kwietnia 2024 |

Warsztaty ceramiczne

W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność kilkukrotnie gościć panią Annę Sapor z „Domowego Zakątka”, która przeprowadziła warsztaty ceramiczne dla uczniów z klas: Ib, 2b, 3a, 5 oraz- aż dwukrotnie-klasy 6. Podczas warsztatów uczniowie poznali właściwości gliny, etapy powstawania gotowego produktu. Dowiedzieli się również, na czym polega praca garncarza. Dzięki doskonałej zabawie, polegającej na ugniataniu, wałkowaniu, formowaniu gliny, uczniowie stworzyli niesamowite dzieła. Następnie pani Ania zabrała prace do swojej pracowni, gdzie poddane zostały obróbce termicznej oraz szkliwieniu. Gotowe wytwory wróciły do dzieci i stały się pięknym upominkiem dla rodziny, wspaniałą dekoracją domu. Zapraszamy do galerii!

Zdjęcia przedstawiają uczestników warsztatów przygotowujących prace z gliny.