Środa, 19 czerwca 2024 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w klasach starszych

Dnia 27.05.2024 r., w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konarzewie, odbyły się warsztaty pierwszej pomocy dla klas IV – VIII, które przeprowadził niezawodny ratownik medyczny – pan Tomasz Przysiecki – tata Rafała.

Głównym celem spotkania było przekazanie młodzieży informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, zagrożenia zdrowia lub życia.

Po utrwaleniu numerów alarmowych uczniowie przypomnieli sobie, jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, jak postąpić w przypadku, gdy osoba ranna jest przytomna, a jak, gdy jest nieprzytomna. Po zaprezentowaniu właściwego zachowania wobec poszkodowanego, uczniowie mieli możliwość przećwiczenia tych czynności na fantomach oraz na koledze lub koleżance pod czujnym okiem ratownika. Wiedzą już, jak ułożyć  poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a także – kiedy i jak wykonać masaż serca. Ważnym elementem spotkania było utrwalenie, jak istotne jest również nasze bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy innym oraz kiedy możemy przerwać udzielanie takiej  pomocy.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Przysieckiemu za wieloletnią współpracę i pomoc w przeprowadzeniu warsztatów dla dzieci z zakresu pierwszej pomocy oraz uwrażliwianie na potrzebę reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

 

Skip to content