Środa, 08 maja 2024 |

Wizyta w piekarni

Uczniowie klas 1-3 wybrali się do piekarni państwa Nowaczyków w Dopiewie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka.

Z wielkim zainteresowaniem obserwowali pracę piekarza, poznali kolejne etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do wypieku chleba. Każdy miał możliwość upieczenia własnej bułeczki. Ogromne wrażenie na uczniach wywarły piece i maszyny pomagające w przygotowaniu ciasta. Na koniec każdy otrzymał pyszną drożdżówkę. Dziękujemy rodzicom Marcela i Filipa, właścicielom piekarni oraz panu Mistrzowi Damianowi, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki.

W tym samym  dniu wybraliśmy się również do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dopiewie. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca bibliotekarza w dużej bibliotece, jakie działy książek się tam znajdują oraz jak można wyrobić sobie kartę czytelnika drogą elektroniczną. Ponadto dzieci miały możliwość uczestniczenia w teatrzyku kamishibai , w którym same były aktorami. Kamishibai to lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książkę.