Środa, 24 kwietnia 2024 |

Woreczek ryżu

Szkolne Koło Caritas włączyło się w ogólnopolska akcję Woreczek ryżu.

Przygotowaliśmy 120 woreczków opatrzonych karteczkami z następującym tekstem:

W okresie przygotowującym do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, chcemy pamiętać o najuboższych, głodujących, dla których stugramowy woreczek ryżu to często jedyny posiłek w ciągu dnia. Swoim postem możemy tego doświadczyć i być bliżej najbiedniejszych, pomagając im również materialnie.

Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1/3 populacji świata jest niedożywiona, 1/3 głoduje. Porcja 100 g ryżu to dla wielu jedyny posiłek w ciągu całego dnia.

Dzięki wsparciu  parafian, uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało nam się sprawnie przeprowadzić zbiórkę funduszy przeznaczonych na pomoc głodującym mieszkańcom Afryki. Zebraliśmy 858,52 zł.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas na realizację tego przedsięwzięcia.