Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Współpraca – kolejne zadania w ramach innowacji w klasach trzecich

Jak dobrze można się bawić podczas zajęć z kodowania przekonali się po raz kolejny uczniowie klas trzecich. Tym razem uczniowie uświadomili sobie, jak ważną wartością jest współpraca. Dzieci podzielone zostały na mniejsze zespoły, w których mieli za zadanie zbudować wieże składające się z 4 kubeczków. Proste, prawda? Co jednak, kiedy do ich budowy muszą użyć gumki recepturki z przymocowanymi do niej sznureczkami…? Wtedy okazuje się, że rzeczywiście niezbędna jest w grupie współpraca. Uczniowie dowiedli również, że w grupie można stworzyć ciekawsze i bardziej rozbudowane opowiadania. Jedynym ograniczeniem jest wówczas nasza wyobraźnia.

Podczas tych zajęć dzieci doceniły wartość zgodnego działania w zespole, stawiania czoła wyzwaniom,  pokonywania różnych trudności.