Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 |

Wycieczka do Muzeum Arkadego Fiedlera

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klasy IIa wybrali się na wycieczkę do Puszczykowa. Tym razem dzieci podróżowały pociągiem.  Dla niektórych była to pierwsza podróż takim środkiem lokomocji. Podczas wizyty w muzeum uczniowie poznali Indian, kontynent Afryki i Azji. Mieli okazję obejrzeć zgromadzone przez Arkadego Fiedlera i rodzinę eksponaty przywiezione z różnych stron świata. Spacerując po ogrodzie mogli zobaczyć posągi egzotycznych bóstw, totemy, piramidę, kopię statku „Santa Maria”. Wracając do domu uczniowie klasy IIa zwiedzili dworzec główny w Poznaniu. Bogatsi w wiedzę dotyczącą podróżowania transportem kolejowym stwierdzili, że chętnie wybiorą się na dłuższą wycieczkę pociągiem.

Link do zdjęć https://spkonarzewo-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/i_jozwiak_szkolakonarzewo_pl1/EgW3p3Bh-tFDvd3bBo5VvFMBYwxP4wdcaFpKqqo3cOFN9Q?e=GWYIkr