Piątek, 19 kwietnia 2024 |

Wycieczka na MTP oraz do Autostrada Eksploatacja S.A.

Dnia 01.02.19r. klasa VI uczestniczyła w wyjeździe klasowym na Targi Poznańskie, gdzie odbywały się Targi Podróżnicze.

Na Targach klasa VI brała udział w lekcji prowadzonej przez Tomasza Zubilewicza: Zabrze – moje poznawanie Śląska. Po lekcji klasa wraz opiekunami zwiedziła pawilony 7 i 7A gdzie obejrzała, co proponują wystawcy. Najciekawsze okazało się stanowisko Nowego Zoo z żywymi okazami zwierząt.

Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie miejsca pracy mamy Pawła Majcherka. Pojechaliśmy do firmy Autostrada Eksploatacja S.A.. Najpierw zwiedziliśmy biurowiec, gdzie zaprezentowano nam, w jaki sposób monitoruje się autostradę. Potem pokazano dzieciom park maszynowy, magazyn soli i warsztat, gdzie naprawiane są piaskarki, pługi, znaki drogowe itp. Mama Pawła opowiedziała nam też o sposobie uiszczania opłat za jazdę po autostradzie i odpowiedziała na wszelkie pytania.

Joanna Liszkowska