Sobota, 20 kwietnia 2024 |

Wycieczka szlakiem ginących zawodów

Uczniowie klasy IA, IB, IIB dn. 24.03.2023r. odbyli wyjątkowy spacer uliczką ginących zawodów. Uliczka ta znajduję się w zabytkowym budynku folwarcznym Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Podczas wizyt w kolejnych chatach dawnej wsi dzieci poznały tajniki zawodu kowala, bednarza, pszczelarza, praczki, szewca, sprzedawcy w sklepie kolonialnym. Poznały również urządzenia i sprzęt dawnej kuchni wiejskiej oraz miały okazje zasiąść w klasie pradziadków, kiedy to uczniowie pisali przy użyciu atramentu. Dużą atrakcję stanowiły warsztaty stolarskie, podczas których każde dziecko wykonało samodzielnie ryczkę.

Na zdjęciu widać ryczki wykonane przez uczniów i prezentującego je pracownika Centrum Edukacji.

Więcej zdjęć – TUTAJ