Wtorek, 05 grudnia 2023 |
sekretariat@szkolakonarzewo.pl tel. +48 61 814 83 42

Wyprawa na Grenlandię

„Żeglowanie za kołem podbiegunowym ma urok świeżości odkrywania nowego świata, a krajobrazy, jakie się tam widuje, są rzadkiej piękności. Kto raz zakosztował takiej żeglugi, będzie tam ciągle wracał myślami i będzie marzył, by tam jeszcze pożeglować”. (Dariusz Bogucki „Jachtem na wody polarne”)

W klasie IIB odbyło się spotkanie z dziadkiem Anielki, panem Igorem Ingarowiczem, podróżnikiem i żeglarzem, który zabrał dzieci na niesamowitą wyprawę na Grenlandię. Pan Igor opowiadał dzieciom o swoim rejsie na tę największą wyspę świata. Po wskazaniu na mapie trasy swojej żeglugi, flagi, herbu oraz stolicy Grenlandii, dzieci mogły obejrzeć bardzo interesujący film nagrany przez uczestników podróży i wysłuchać ciekawych opowieści. Przyniesiona przez pana Igora maskotka maskonura- ptaka wodnego, wprowadziła wszystkich w świat zwierząt lądowych oraz wodnych, które można spotkać w okolicach Grenlandii. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści o niedźwiedziach polarnych, zobaczyły roślinność Grenlandii. Wiele emocji wzbudziła w nich akcja ratunkowa jednej z uczestniczek żeglugi na oceanie z udziałem helikoptera ratunkowego. Dziękujemy Panu Igorowi za wspaniałą lekcję!

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają pana Ingarowicza i uczniów klasy IIB, a także fragmenty prezentacji o wyprawie na Grenlandię.

Skip to content